Victorie pentru Vaslui, care o egaleaza pe CFR CLUJ! 2-1 cu Otelul

FC Vaslui a plecat neinvinsa de pe terenul campioanei, Otelul Galati, impunindu-se cu 2-1 gratie golurilor marcate de Wesley si Yero Bello, scrie Gsp.ro.

Golgeterul campionatului a reusit sa deschida scorul in minutul 14, din penalty, insa avantajul vasluienilor nu a tinut decit sase minute. Profitind de o greseala din apararea vasluienilor, Sergiu Costin egaleaza si readuce sperantele in tabara galatenilor. Bucuria gazdelor a fost de scurta durata dupa ce Yero Bello il invinge pe Grahovac cu un sut de la marginea careului.

Cea de-a doua repriza nu a mai fost la fel de spectaculoasa, vasluienii reusind sa mentina avantajul si astfel elevii lui Augusto Inacio au obtinut cea de-a opta victorie consecutiva.